• Головна
 • Блог
 • Чим зайняти дітей на карантині? Розваги для дітей і підлітків

Чим зайняти дітей на карантині? Розваги для дітей і підлітків

Затяжний суворий карантин і локдаун стали новою реальністю, до якої довелося пристосовуватися як дорослим, так і дітям. Закриття всіх установ і перехід на віддалений режим роботи і навчання створили ситуацію, при якій і старше, і молодше покоління весь час проводить вдома. І якщо дорослі ще якось можуть організувати свій режим, то з дітьми в цьому плані набагато складніше, особливо, якщо їхні батьки працюють вдома і не можуть приділяти їм весь свій вільний час.

У цій статті зібрані поради та ідеї щодо того, чим зайняти дітей під час карантину, щоб вони проводили час по можливості активно і продуктивно.
 

ПЕРЕВАГИ ДИТЯЧОГО ТАБОРУ ЕДЕЛЬВЕЙС

Дитячий активно-творчий табір Едельвейс не прив’язаний до сезону – ми працюємо цілий рік і пропонуємо насичені програми відпочинку. У нас дитина точно не стане нудьгувати: вона буде проводити час із користю, пізнавати нове і спілкуватися з однодумцями, а не сидіти в чотирьох стінах і сумувати. Відпочинок в Едельвейсі – мабуть, найкращий варіант дозвілля, який батьки можуть запропонувати дітям на карантині: відпочинок в Карпатах або глемпінг – проект спільного відпочинку з дітьми в умовах справжньої дикої природи. Який би ви варіант не обрали, на дитину обов’язково чекають цікаві події і купа вражень! Про діючі програми дізнавайтеся за телефонами, вказаними на нашому сайті.

Для тих, хто шукає різні способи розваг для дітей, які залишилися вдома, нижче представлені цікаві варіанти. Серед них ви обов’язково знайдете те, що потрібно саме вам.


КОРИСНІ ОНЛАЙН-СЕРВІСИ ДЛЯ ДІТЕЙ

Інтернет для дітей будь-якого віку може бути шкідливий, але, якщо підійти до організації дозвілля за допомогою всесвітньої мережі з розумом, то користь буде очевидною. Існує багато цікавих сайтів, блогів, ютуб-каналів, які здатні зацікавити дитину і надати їй цікаву інформацію. Корисні ресурси дозволять організувати цілий освітній процес у захоплюючій формі.

Нижче описані найбільш цікаві та корисні онлайн-ресурси для дітей різного віку.

ДЛЯ ДОШКІЛЬНЯТ

 1. Сайт «Граємося» https://www.igraemsa.ru/. Тут зібрано безліч розвиваючих ігор різного ступеня складності: від завдань на порівняння предметів за величиною і розмальовок до ігор на логіку і мислення. Також на сайті можна знайти загадки, кросворди і ребуси. Ресурс розширює кругозір дитини, збагачує її мовлення і навіть готує до школи.
 2. Офіційний ютуб-канал Смішариків https://www.youtube.com/channel/UC5A-Wp9ujcr5g9sYagAafEA. Мультфільми про Смішариків цікаві й пізнавальні, в них немає негативних героїв. У кожній серії є повчальні історії і відсилання до світової культури. Персонажі простою і доступною мовою пояснюють глядачеві різні важливі теми (устрій всесвіту, фінансова грамотність, етичність поведінки).
 3. Відеоблог «Капука КАНУК» https://www.youtube.com/channel/UCBNXKrniCm4Qd9v5tTzY-aA. На цьому ютуб-каналі зібрані розвиваючі мультфільми, відео для дітей, демонстрації настільних ігор та іграшок. Ведуча каналу за допомогою казкових друзів навчає малюків лічбі, читанню, малюванню та іншим корисним речам.
 4. Ютуб-канал «Синій трактор» https://www.youtube.com/channel/UCAC2gMyB4R2hCBTU3nitSCg. Цей ресурс об’єднує добрі мультфільми, головними героями яких виступають трактори, вантажівки, машини та інша техніка. Вони навчають малюків рахунку і алфавіту, розповідають про роботу і призначення різних машин, знайомлять з формами і квітами, з різними тваринами і їх життям.
 5. Ютуб-канал «Караоке для дітей» https://www.youtube.com/c/TeremokKaraoke/featured. Це музичний розвивальний ресурс для дошкільнят. Дитина може співати улюблені пісеньки і дивитися мультфільми.
 6. Дитячий розважально-розвиваючий сайт «Кішки-Мишки» https://koshki-mishki.ru/. Тут можна знайти розвиваючі ігри для розвитку мислення, сенсорики, пам’яті та творчих здібностей. Також на сайті є ігрові завдання для дошкільнят, які підготують їх до письма, навчать рахувати і розрізняти форми та кольори. Ресурс «Кішки-Мишки» пропонує велику колекцію загадок, пісень, віршів, частівок і жартів.
 7. Онлайн-абетка з картинками https://bomoonlight.ru/azbuka/index.html. Цей ресурс для дошкільнят допомагає вивчити всі літери. Для кожної з них підготовлена власна сторінка, на якій є зображення літери (друкованої та прописної), вірш про неї, а також яскраві предмети, назви яких починаються з неї.
 8. Казкова бібліотека «Хобобо» https://www.hobobo.ru/. На сайті зібрана велика колекція аудіоказок, діафільмів, радянських мультфільмів, казок і віршів. Також є розділ, де дітям показують, як робити різні вироби.
 9. Сайт про Фіксиків http://fixiki.ru/. На цьому ресурсі зібрані всі сезони улюбленого мультфільму, а також повнометражні фільми про його героїв. Також тут є різні проекти, шоу і цікаві історії про звичайні предмети.
 10. Освітній ресурс «Діти онлайн» https://deti-online.com/. Тут є різні розваги для дітей на карантині: уроки малювання, навчання в ігровій формі, загадки, аудіо-казки та розмальовки.

ДЛЯ ШКОЛЯРІВ (7-16 РОКІВ)

Що робити на карантині підлітку або учневі молодших класів? Інтернет відкриває безліч можливостей.

 1. Ютуб-канал «Галілео» https://www.youtube.com/user/GalileoRU. Тут зібрані всі випуски пізнавальних програм про устрій світу, в яких докладно пояснюються різні речі і даються відповіді на найцікавіші запитання.
 2. Онлайн-сервіс вивчення іноземних мов «Lingualeo» https://lingualeo.com/ru. За допомогою сайту діти можуть самостійно вивчати не тільки європейські, але і східні мови.
 3. Сайт «Енциклопедія Кругосвіт» https://www.krugosvet.ru/. Тут зібрані цікаві статті, які пояснюють явища з різних сфер: історії, науки і техніки, подорожей і географії.
 4. Сайт Гете-Інституту https://www.goethe.de/ins/ru/ru/sta/mos.html. Розділ «Безкоштовно вчити німецьку» відкриває доступ до цікавих лекцій, за допомогою яких школяр може почати знайомство із цією європейською мовою.
 5. Бібліотека відеоуроків https://interneturok.ru/. Це найбільша колекція уроків за шкільною програмою від кращих викладачів рунета.
 6. Логічні завдання та головоломки http://www.smekalka.pp.ru/. Тут зібрані сотні математичних і фізичних задач, головоломок і логічних трюків.
 7. Інтернет-видання «Класний журнал» https://www.classmag.ru/. В інтерактивному журналі, розрахованому на дітей 7-13 років, є найпопулярніші цікаві рубрики: здоров’я, школа, професія, анекдоти.
 8. Сайт про тварин і природу http://natureworld.ru/. Ресурс публікує найновіші  статті і цікаві факти про навколишній світ.
 9. Блог «Научпок» https://www.youtube.com/user/nowchpok/featured. Цікавий освітній ютуб-канал з великою кількістю науково-популярних роликів про науку і життя. Переглядаючи запропоновані відео, школярі дізнаються про те, що буде, якщо не сортувати сміття, чому з віком знижується зір, чому небезпечно питати все у пошуку в інтернеті і багато іншого.
 10. Дитячий портал про живопис http://www.art-urok.ru/. Він буде пізнавальним для дітей, які цікавляться малюванням. Тут є уроки, інформація про великих художників і живопис у цілому.
   

ИГРИ БЕЗ ГАДЖЕТІВ ДЛЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО И МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Ще один варіант щодо того, чим зайняти дитину під час карантину, – спільні домашні ігри, для яких не знадобляться гаджети. Йдеться про різні розважальні активності, під час яких потрібно задіяти вправність або логіку. Багато ігор підходить для того, щоб об’єднати батьків і дітей.

ЛОТО

Нескладна і захоплююча гра для тих, хто вже почав проявляти інтерес до цифр. Для неї потрібен набір із картками, на яких вказані числа, мішечок з бочонками та фішки для установки на картки. У лото грають хоча б 3 гравців, один з яких – ведучий. Останній дістає з мішка бочонок і вимовляє його номер, а гравці перевіряють, чи є таке число в його ігрових картках. Бочонки дістають до тих пір, поки у одного з учасників повністю не «закриється» картка.

БУДІВЛЯ НАМЕТУ

Під час вимушеного карантину особливо сильно хочеться вийти кудись, здійснити подорож. Відтворити подобу відпочинку десь у затишному містечку нашої планети можна, побудувавши намет прямо посеред кімнати. Для цього потрібні пледи або ковдри, подушки, табуретки, картонні коробки … Всередині можна читати книги, розповідати цікаві історії, а також влаштувати перекус і пограти в настільні ігри.

НАУКОВІ ДОСЛІДИ

У дитини є можливість відчути себе дослідником або вченим. Під контролем і з допомогою дорослих він може провести справжні досліди. Набори для них можна придбати в магазині (наприклад, «Вирощування кристалів», «Домашня лабораторія»). Також досліди можна проводити, використовуючи підручні засоби: магніти, воду, харчові барвники, соду, рослинне масло … Варіанти можна знайти в інтернеті: на тематичних сайтах або ютуб-каналах.

ВЕСЕЛІ ЕСТАФЕТИ

Під час відпочинку не можна забувати про важливість фізичних навантажень. Щоб зацікавити дитину спортивними заняттями, можна організувати їх в ігровій формі, наприклад, запропонувати веселі естафети: ходьбу навшпиньках на задану відстань, пробіжку по аркушах паперу, розкладених на різній відстані один від одного, і так далі.

ПОШУК СКАРБУ

Діти обожнюють знаходити заховані речі. Ця азартна гра обов’язково захопить їх. Суть полягає в тому, щоб заховати кілька предметів у різних кімнатах, заздалегідь домовившись із учасниками, якими вони будуть. Можна давати підказки або скласти карту-план пошуків.

ПАНТОМИМА

Ця гра дозволить розкрити творчі здібності дитини. Потрібно попросити її за допомогою жестів і міміки показувати різні настрої і почуття (радість, захоплення, смуток). Також можна демонструвати різні дії (в’язання, приготування їжі, малювання).

ДОМАШНЄ ВИРОЩУВАННЯ РОСЛИН

Дітям у віці від 7 років буде цікаво самостійно вирощувати рослини, спостерігаючи за цим процесом день за днем. Найпростіше – пророщування зелені з цибулі. Можна спробувати проростити кісточки з лимонів, апельсинів.

ІГРИ З ГЛОБУСОМ ЧИ МАПОЮ

Корисна і цікава гра, завдяки якій дитина стане справжнім знавцем географії. На великій мапі можна розставляти фігури тварин, в залежності від місця їх проживання, вивчати столиці держав, малювати прапори різних країн в окремому зошиті.

ДОМАШНІЙ ТЕАТР

Один з цікавих способів, як розважити дитину на карантині. Використовуючи іграшки, створіть виставу за мотивами відомої казки або повторюйте мотиви улюблених мультфільмів. Якщо в цьому театрі не вистачає «акторів», їх можна змайструвати самостійно з тканини, старих шкарпеток або рукавичок.

ПОКАЗ МОД

Ця розвага більше сподобається дівчаткам, адже вони так люблять гарне вбрання. Дозвольте їм скористатися вашим гардеробом, комбінувати предмети одягу на свій смак.
 

РОЗВАГИ ДЛЯ ПІДЛІТКА

У цьому розділі зібрані цікаві і тільки корисні ресурси для підлітків. Завдяки їм батьки більше не будуть ламати голову над тим, чим зайнятися на карантині дітям.

 1. Блог «Проста наука» https://www.youtube.com/channel/UCzWnF-3UWAGNeK5fIkBmahg. На цьому ютуб-каналі зібрані відео з цікавими дослідами з хімії, а також фізичні експерименти.
 2. Онлайн-каталог навчальних відео з інформаційних технологій http://www.teachvideo.ru/. Він сподобається тим, хто захоплюється комп’ютерними програмами не тільки на рівні браузера. У відео детально розглянуті особливості різних IT-засобів, включаючи програми для аудіо і відео, а також 3D-моделювання.
 3. Сайт про відносини, здоров’я та багато іншого, що хвилює підлітків https://teenslive.info/. Тут можна отримати поради від психологів і лікарів, переглянути цікаві відео та прочитати свіжі новини. Сайт підтримується ЮНЕСКО.
 4. Ресурс «Постнаука» https://postnauka.ru/. На сайті зібрано велику кількість безкоштовних курсів, пізнавальних статей і відео від відомих вчених. Матеріали зручно розділені за тематикою («Хімія», «Філософія», «Медицина»).
 5. Віртуальний майданчик STAY http://www.staystay.ru/. Тут можна переглянути концерти, кінопокази та вистави онлайн, а також у незвичних локаціях.
 6. Платформа профорієнтації Смарт https://smartia.me/. Перед підлітками стоїть важливе завдання: вибрати професію, яка стане справою їхнього життя. На цьому сайті представлені популярні  на сьогодні професії, про які ви могли навіть не знати.
 7. Ресурс для спілкування з носіями мови https://www.hellotalk.com/. Він корисний для тих, хто вивчає іноземну мову і хоче вдосконалити свої знання та вміння, а також попрактикуватися в говорінні або писемному мовленні. Ресурс включає чат для спілкування, а також безліч інструментів, які зроблять мовну практику цікавою і простою.
 8. Національна електронна бібліотека http://newread.rusneb.ru/. Доступ до більш ніж 1500 книг абсолютно безкоштовний. Щоб отримати його, потрібно зареєструватися на сайті «держпослуги».
 9. Ютуб-канал Анастасії Шімшілашвілі для тих, хто хоче навчитися малювати і писати в різних техніках і стилях https://www.youtube.com/c/ArtShima/featured. Тут безліч цікавих відео: про написання портрета маслом, способах зображення скла і металу, лайфхаки для художників і багато іншого.
 10. Корисний всебічний блог Анастасії Кей https://www.youtube.com/channel/UCTeTkUjjdRO4TA14GTRAUhg. Тут багато розповідається про роботу мозку з точки зору психології і нейробіології. Ці знання можуть допомогти в роботі та навчанні. Також ведуча каналу дає багато корисних порад з приводу фінансового планування, саморозвитку, здоров’я.
   

ЗАВЕРШЕННЯ

Існує багато цікавих варіантів, чим зайнятися дитині під час карантину – використовуйте інтернет  у корисних цілях, розвиваючись і пізнаючи нове разом зі своєю дитиною. І ще: кожен раз, замислюючись, чим розважити дітей на карантині, пам’ятайте про можливість якісного та активного відпочинку в таборі Едельвейс. Це стане незабутнім подарунком і цінним досвідом, який стане в нагоді дитині в її подальшому житті!