Історія 😃 "Сухий спирт або таке різне дитинство"

Сучасні діти не кращі та не гірші за нас у дитинстві. Вони просто інші. У моєму дитинстві я чудово розбирався в рогатках, вибухових пакетах, карбіді в пляшках, складних ножах і т. п. А сучасні діти усі ці пацанські атрибути мого дитинства не завжди знають) Про це і розповідь.

В одноденному поході з 7-8-річними дітлахами розпалюємо багаття. Зненацька стало ліньки робити це по-справжньому. Я взяв припасений шматочок сухого спирту, підпалив його та, накидав хмизу, швидко розпалив багаття. Піднімаю очі і бачу обличчя геть здивованого побаченим хлопчика. Запитує в мене: «Що це в тебе, Олегу?». Відповідаю, поки що без приколів: «Сухий спирт». «Звідки взяв?» - продовжує він. І в цьому місці, каюсь, «Гриця понесло». Як можна не розіграти по-доброму хлоп’яка?)) Відповідаю: «Ба, ми в кожному поході його збираємо!». Дитина вже з благанням: «Де? Де збираєте? Як знайти?». Я відповідаю з серйозним виглядом: «Близенько, там, де ми ягоди смакували. Там на горобині росте. Багацько!». Він, не питаючи дозволу, зникає в хащах. Через хвилину з’являється знову та переминаючись з ноги на ногу питає: «А яка вона - горобина?». «Наче ялинка, – кажу, – тільки червона…»

Дитя наче вітром здуло. Ми, дорослі, дивилися йому вслід та стримували посмішки. Через півгодини марних пошуків пацаня повернулося з личком замазаним чорницею. Збирання сухого спирту пройшло успішно) Розповів йому правду. Хлопчина не образився, бо отримав у подарунок усі мої запаси сухого спирту. Протягом всього вечора він відчував себе володарем вогняної стихії. Пізніше я отримав у цієї дитини консультацію щодо налаштувань у новому телефоні – допоміг вимкнути вібрацію. Він не глузував з мене, просто взяв і зробив. ОТОЖ ВОНИ НЕ ГІРШІ! ПРОСТО ІГРАШКИ У НИХ ІНАКШІ!)

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________

© Олег Власенко

Розповідь заснована на реальних подіях, що трапилися з автором. Була занотована  у робочий час замість того, щоб дивитися за дітьми 😜