Ранчо 2020: оселі

На Ранчо «Едельвейс» буде мешкати різне населення: мирні жителі, індіанці, ковбої, джедаї, лунатики.

У 2020 році ми придбали земельну ділянку (1 га) на півночі Національного Парку «Сколівські Бескиди» для будівництва табору Ранчо «Едельвейс» на власній землі.

Ця серія статтей - збірка тематичних постів, які були написані під час карантину весною 2020. Це наш спогад про перші кроки, з яких почався тернистий шлях до створення Ранчо.
 

Про мирних жителів

Мирні жителі будуть жити в будинку, стилізованому під традиційний фермерський колоніальний будинок Дикого Заходу. Він буде одноповерховий, з колонами і широкими терасами з усіх боків. У будинку буде 8 кімнат з санвузлами. У слайдері затверджений план будівлі і можливі варіанти оздоблення (поки начерки з інету, але буде автентично і красиво). Всередині теж будуть сюрпризи :)

Кімнати розраховані на проживання 6-ти людей (так само, як і в «Шале Едельвейс»), але вони будуть просторіше і світліше. У центральних кімнатах, крім звичайних вікон, будуть ще мансардні. Широка крита тераса шириною 2 метри дасть можливість частину меблів розташувати на свіжому повітрі (приємно ввечері порелаксувати під спів птахів і мерехтіння зірок). Будинок буде забезпечений постійним гарячим водопостачанням та опаленням – спочатку готуємо зимовий варіант проживання.

Ось як би все по технічній частині. АЛЕ! При презентації Ранчо дітям на зимовій зміні стався цікавий момент – Мирними Мешканцями з проживанням в комфортних умовах виявили бажання бути тільки кілька людей :)

 

ПРО ОСЕЛІ КОВБОЇВ

Почну з історії.

У далекому 1717 році, напередодні Нового Року, деякий Джеймс Логан прикупив у Джеймса Хендрікса візок особливої конструкції для подальшого освоєння прерій Дикого Заходу. Сталося це в штаті Пенсільванія, в містечку Conestoga (Конестога) на березі однойменної річки. На честь цього містечка і був названий візок. Це був не просто візок – в ньому могли перевозити до 6 тонн вантажу, що було дуже важливо на період освоєння Північної Америки. Конестога була популярна в період міграції на південь через Велику Аппалачську долину вздовж Великої вагонної дороги аж до появи залізничного транспорту. Примітно, що жили в цих районах німецькі переселенці. Мабуть, їх нащадки згодом, придумали і Мерседес, і Порше :)

В наш час ці вози вже не використовуються для перевезення вантажів (хіба що в мормонівскіх поселеннях), але вони не канули в Лету, як багато виробів минулих століть. На їх базі створюються цікаві глемпінгові бази. На фото вироби американської мануфактури, де їх виробляють вручну і коштують вони, як хороший Мерседес.

Я подумав і вирішив, що дітям точно буде цікаво жити під час зміни в таборі в такому ось житлі. Та й дорослі не відмовляться – вони теж були дітьми, а може ними і залишилися – як я :)

Вози дуже комфортні в плані проживання. Площа - 12,5 м2, висота стелі – 3 метра від підлоги. Усередині освітлення, USB-зарядки, розетки 220В. З меблів – двоярусні ліжка, шафи і полички. Для дорослих ми будемо їх перетворювати в кімнату з двоспальним ліжком, кріслами і т.д. Чому б не відчути смак духу першовідкривача, не відмовляючись від сучасних зручностей? 

 

ЩО БУЛО І ЩО Є ... (ЩО БУДЕ - ВЖЕ ЗНАЄТЕ)

Як я вже писав вище, «правильні», але дуже дорогі Конестоги виготовляють на одній мануфактурі в США. Але коли щось дуже хочеться – все виходить. Довелося трохи зайнятися плагіатом і згадати всі свої вміння і навички з минулого життя :) Я вирішив виготовляти Конестоги самостійно…

На слайдері можна побачити весь процес виготовлення. Він триває – у нас не нудний карантин :) Були зроблені креслення, замовлений метал – і процес пішов. Перша Конестога робилася дуже довго (ще сніг лежав). То не потрапили в розмір, то не вистачило болтів/гайок. Дуже багато часу зайняв розкрий тенту і підбір тканини. Але все вийшло. Одна Конестога вже лежить в розібраному вигляді, в роботі друга.

По торцях возу в тенті є великі вентиляційні вікна, двері будуть закриватися на замок. Тканина на даний момент – водо- вогнестійкий Гостовский армійський брезент. В майбутньому тканину змінимо – завадило закриття кордонів, і ми не змогли привезти «правильну» тканину для тенту.

Взимку в конестогах жити не будуть. У майбутньому можливий апгрейд з утепленням, установкою кондиціонерів і навіть санвузлів. У ранчо будуть знаходитися 6 Конестог – 3 житлові і 3 для занять.

На даний момент виготовлені всі 6 каркасів, закуплені всі комплектуючі на 3 вози, дошивається тент на другий візок. Сподіваюся, за період карантину ми встигнемо виготовити всі 6 конестог. Все це (включаючи умивальники) зараз виготовляється на «Дачі Едельвейс», де ми живемо і «карантинимо» 🙂

 

ПРО ЖИТЛО ДЖЕДАЇВ

Джедаї будуть жити в споруді, яка по-науковому зветься геодезичний купол, я називаю його просто СФЕРА. Перший геодезичний купол був побудований майже 100 років тому в 1926 році німецьким інженером Вальтером Бауерсфельдом. Завдяки своєму футуристичному вигляду геодезичні куполи потрапили в безліч фантастичних творів. У ряді з них куполами накривають цілі колонії людей, які освоюють планети зоряних систем. Ось чому в них будуть  Джедаї 🙂 

Але повернемося на ранчо. У нас буде 6 геодезичних куполів, три для Джедаїв. Для цього ми виготовляємо сфери діаметром 6 м (площа підлоги 28 м2, висота – 3,5 м.). Всередині дерев’яна утеплена підлога, вентиляція, опалення, кондиціонування, світлодіодне освітлення, 220 Вт, USB-зарядки для телефонів, всі необхідні меблі. Всі купола будуть оснащені дверима з «розумними» замками. І найголовніше – буде санвузол з туалетом, душем і гарячою водою. Всі купола зимового використання – в них буде тепло і затишно.

Наступні два куполи – це наша їдальня (або ресторан, як кому подобається). Основний зал – купол діаметром 11 м, висотою 6 м і площею підлоги майже 100 м. Спеціальним тунелем він буде з’єднаний з другим залом – куполом 7м в діаметрі, 4 м заввишки і площею 36 м2. Але у нас ще є одна сфера – наша теплиця (і місце занять травоведеенням)  – повністю прозорий 6-ти метровий купол.

Що вже зроблено на зараз. Профінансовані на 60% і повністю виготовлені всі купола! Розпочато виготовлення санвузлів. Після закінчення карантину необхідно буде зібрати всі піддони та підлоги, але це треба робити вже на будівельному майданчику. Такі ось справи… На фото – процес виготовлення куполів та кілька картинок того, як це буде по завершенню.

 

ПРО ЖИТЛО ІНДІАНЦІВ

Чесно кажучи – це моє улюблене житло з усіх, які будуть, коли табір добудують. Напевно, я в дитинстві начитався Фенімора Купера і надивився фільмів з Гойко Мітічем. І до всього іншого, це той останній пазл, який склав у мене в голові картинку майбутнього табору. Саме встановлення цього житла я побачив біля гори Фудзі в Японії.

Йдеться про тіпі, але ми називаємо це вігвамом. Тіпі – це традиційне переносне житло кочових індіанців Великих рівнин і гірських племен Дикого Заходу Північної Америки.

Восени ми впритул зайнялися питанням тіпі. Була спроба зробити їх самостійно, але вона не зазнала успіху. Я знайшов традиційного виробника тіпі в США, але при такій високій вартості самого виробу – доставка виявилася «золотою». Але ми не сумували, зробили європейський тріп і знайшли виробника вігвамів, які не поступаються американським і в конструктиві, і в якості. На даний момент тіпі на останній стадії виготовлення.

Тепер докладніше про наши тіпі. У «Ранчо Едельвейс» їх буде 6. Три діаметром 6 м і висотою 8 м, 3 діаметром 7 м та 9 м заввишки. Відповідно, площа 28 і 36 м. Кожен тіпі буде розмальований відповідно до традиційної графіки племен Великих рівнин. Ми зупинилися на шести зображеннях тварин, що визначають належність жителів тіпі до свого племені: ведмідь, вовк, бізон, рись, мустанг і орел.

Досвід сотень поколінь індіанців створив унікальну споруду. У ньому не спекотно влітку, не холодно взимку. У нас будуть гламурні тіпі, з дерев’яними підлогами, меблями, електрикою і USB-зарядками для телефонів. Восени, навесні і взимку в них можуть жити дорослі. І тоді дорослі, які не втратили дух романтики, зустрінуться з дикою природою віч-на-віч, відкриваючи для себе новий світ чудес …

 

ПРО СПОРТИВНУ ІНФРАСТРУКТУРУ

У «Шале Едельвейс» все добре, і мотузковий парк екстремальний, і скельна стінка є. Але нема де «побуцати» м’яч або пограти в волейбол – рельєф і місце розташування не дозволяє. Тому на Ранчо я вирішив кардинально все змінити і зробити велику спортивну інфраструктуру. Єдине, створення цього всього у тому вигляді, як я це бачу – займе, напевно, не один рік…

Я хочу зробити наступне:

  • великий мотузковий парк (лінійний, з безперервною страховкою) і троллей. Вже закуплені та обробляються дерев’яні опори. Цей мотузковий парк потрібен в першу чергу – адже без нього не зможуть жити «лунатики» :) Планую 20-22 етапів. Тролей може вийти довгим – не менше 200 метрів;
  • на цих же опорах планується спорудження великого і високого скалодрома (в Шале висота 6 метрів, на Ранчо – 11 метрів). Це теж першочергове завдання;
  • поле для міні футболу – не впевнений, що це найближча перспектива. Майданчик, сподіваюся, підготуємо;
  • волейбольний майданчик з піщаним покриттям (а-ля пляжний волейбол). Її зробимо в першу чергу;
  • баскетбольна площадка – планую, але не відразу – ще не визначився з покриттям;
  • смуга перешкод з грязьовою калюжею :)
  • стрільбище для гвинтівок – робимо одразу;
  • стрільбище для луків – робимо одразу;
  • полігони для пейнтбола і для арчерібатла;
  • воркаут – для початку простенький, але в перспективі хочу великий і правильний;
  • басейн – буде обов’язково, вже викупили цілий басейн 7.7 м в діаметрі.

Ось такі спортивні плани. Впевнений, ми зможемо їх реалізувати.

 

ПРО ОСЕЛІ ЛУНАТИКІВ

Цей вид проживання не планувався спочатку. Але потім я побачив в Нью-Йорку на Манхеттені символ 2020 року і в голові щось відклалося, але не вималювалося в картинку. А вже в лютому, коли змонтували перший геодезичний купол, картинка намалювалася. А чому б не змінити частоту і не замкнути сферу? І вийшло ось такє житло 🙂 

Кокони будуть підвісні – між опорами лінійного екстрім-парка. Кожна сфера 3 м в діаметрі, з дерев’яною підлогою. Висота стелі – близько 2 м. Маленьке затишне гніздечко на 2-3 людини. Єдине – меблів не буде. Буде освітлення, USB-зарядки для телефонів, дерев’яна підлога, полички і футони для сну. Верхня частина кокона буде прозорою – чому б не засипати під мерехтіння зірок?

Довго не міг придумати назву для жителів. Вирішив просто кликати жителів цих будиночків лунатиками – схоже на повний місяць :)

 

ПРО ПОБУТ І МЕДИЦИНУ

«Шале Едельвейс» було адаптовано під дитячий табір з готелю. Відповідно, багатьох вкрай необхідних приміщень ми не змогли організувати. У новому таборі ми хочемо зробити:

  • камеру зберігання – навіщо тягнути в кімнату величезний валізу, яка буде постійно відкрита, лежати серед кімнати і заважати? Для необхідних речей буде достатня кількість шафок і поличок в оселях;
  • ізолятор з двома кімнатами (обладнаними санвузлами) – для хлопчиків і дівчаток, а також повноцінний медичний кабінет для лікаря, де, в разі потреби, лікар зможе залишатися на ніч;
  • великий санітарний блок з туалетами для хлопчиків і дівчаток і окремими душовими блоками з кімнатами для переодягання.

Як і всі споруди на території, санітарно-медичний корпус буде стилізований зовні і всередині згідно з концепцією Ранчо. У слайдері з реальних картинок – тільки план будівлі. Решта – просто фото з інету для розуміння того, що все буде красиво, функціонально і комфортно.