Ранчо 2020: перші кроки

Коли світ зіткнувся з небезпекою та невизначенністю COVID-19 та усі осіли вдома через ізоляцію, ми вирішили не впадати у відчай та продовжувати втілювати нашу мрію: розроблювали дизайн табору, власноруч будували кібітки та шили тенти на дачі, придумували та фарбували дизайнерську сантехніку... але все по черзі. 

У 2020 році ми придбали земельну ділянку (1 га) на півночі Національного Парку «Сколівські Бескиди» для будівництва табору Ранчо «Едельвейс» на власній землі.

Ця серія статтей - збірка тематичних постів, які були написані під час карантину весною 2020. Це наш спогад про перші кроки, з яких почався тернистий шлях до створення Ранчо.

 

ПРО СЕРЙОЗНУ ІНФРАСТРУКТУРНУ ЧАСТИНУ БУДІВНИЦТВА

Ми отримали тех.умови і побудували знижувальну підстанцію КТП 50 кВт з 10 кВт на 0,4 кВт. І найголовніше – підключилися до електромереж загального користування! Процес зайняв ОДИН місяць!!! Хто в темі – той зрозуміє :) Надалі (не в цьому році точно) – плануємо установку сонячної електростанції (так само, як і на «Дачі Едельвейс» і Yellow Submarine).

 

ПРО МАЙБУТНІ САНВУЗЛИ

Досвід показав, що діти ламають і знищують все, що можна поламати і знищити :( Вони просто діти, ми були такими ж. Душової кабінки вистачає рівно на тиждень – «вона сама поламалася». Один раз розкололи унітаз. Хлопчик 7 років, чесно дивлячись в очі, сказав «я просто витирався рушничком, він стукнувся об унітаз і він розколовся». :) А ще бачки унітазів хороша «ничка» на думку дітей. Вони, наївні, думають, що ми не знайдемо нічого в цьому таємному місці :)

Крім того, на прийняття такого технічного та дизайнерського рішення вплинули мої подорожі (не люблю я готелі, але обожнюю «шармові» африканські та австралійські лоджи) і загальна концепція табору – ранчо. Звідки могли взяти білі раковини і хромовані змішувачі Піонери Дикого Заходу?

В результаті мною була проведена операція з пошуку і скупці старовинних чавунних станин для швейних машинок (найстаріша – середини 19 століття), радянських латунних тазів, змішувачів і душових стійок під старовину. Операція вдалася! Тепер на Дачі «Едельвейс» один з напрямків «Мануфактури Едельвейс» – виготовлення умивальників для табору. Процес цікавий і творчий. І виснажливий – чистка тазиків те ще заняття :) Проте санвузли Ранчо будуть унікальні та оригінальні.

Для душів знайшли міцні акрилові піддони 120х80, а перегородки зробимо з монолітного полікарбонату – антивандальні та безпечні. Унітази вирішили зробити навісними, з інсталяцією. Займають менше місця, красиво виглядають, і головне – немає «хованки» 🙂 .

 

ПРО ТЕХНІЧНІ НОВОВВЕДЕННЯ

У «Шале Едельвейс» кімнати не замикаються на ключ. Тільки в Королівську Ніч я застосовую метод закриття кімнат, який придумав в піонертаборі для ізоляції вихователів і вожатих від дітей :)

Діти втрачають або забувають ключі (дорослі, до речі, теж), але відкриті кімнати призводять до того, що періодично пропадають солодощі, крадуться речі і т. д. Це дуже неприємні моменти, але вони зрідка присутні. Крім того, в шале є охорона і кімнати в одному будинку – сторонні не можуть увійти. А в Ранчо всі будівлі розкидані на великій території. Виникла досить складна задача закриття приміщень.

Рішення знайшлося. На слайдері фото замків, які вже прямують до України. Замок дуже цікавий. У ньому 4 варіанти відкриття / закриття:

  • по відбитку пальця;
  • за кодом;
  • за допомогою брелока;
  • за допомогою програми на смартфоні;

Крім того, є можливість блокування всіх замків з комп’ютера і доступу в будь-яке приміщення певних співробітників. Так само контроль доступу – комп’ютер фіксує всіх, хто і коли заходив у приміщення. Також замок абсолютно антивандальний. Хоча, знаючи наших дітей… Якщо на практиці, то жителі кімнати можуть потрапити до себе по своєму відбитку. Сторонній не увійде без мешканця кімнати.

Таке технічне нововведення на перший погляд дещо не корелюється з концепцією Ранчо, але ж у нас і Джедаї, і Лунатики… Ось і будемо вважати, що це подарунки для ранчо з далеких світів :)

 

ПРО СТОЛИ ТА СТІЛЬЦІ

При проектуванні табору хотілося врахувати всі незручності та недоліки, які з роками виявлялися в процесі змін. Такі дрібниці, як розлитий борщ на стілець, переміщення столів під час концертів або свят у їдальні, перетягування стільців з місця на місце… Дуже багато дрібниць, які доставляють незручність. Плюс питання майданчика під вогнище. Сидіти біля багаття класно і романтично, але намагатися посадити сіднички між сучками на колоді – не дуже.

В результаті знайшлися два рішення – для їдальні та для майданчика під вогнище. Для їдальні зробили стіл-трансформер. Легким рухом руки лавочка під 4 особи перетворюється в повноцінний стіл з лавками під 8 осіб. Для вогнищ вибрали кругові сидіння-шезлонги. Сітка, яку вирішили застосовувати – НЕ мокне. Сегменти можна перенести в будь-яке інше місце, з’єднати в коло або змійку. На кожному майданчику буде по 24 таких місця. І ще один плюс – всі сидітимуть навколо багаття на рівній відстані.