Ранчо 2020: концепція

"У всіх є мрія - глобальна МРІЯ. У мене вона також є, це - новий дитячий табір. За багато років роботи з дітьми та їх батьками я вже на 99,9% знаю, чого вони чекають від дітячого табору мрії. Діти: відсутність нудьги, драйв, екстрім, класні інструктори, смачна їжа, комфорт і... відпочинок від батьків. Батьки: безпека, постійна зайнятість дітей, кваліфікований персонал, добре харчування, нові знання та навички, комфорт і... відпочинок від дітей :) МРІЇ ПОВИННІ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ!"

Алексєєв Анатолій

У 2020 році ми придбали земельну ділянку (1 га) на півночі Національного Парку «Сколівські Бескиди» для будівництва табору Ранчо «Едельвейс» на власній землі.

Ця серія статтей - збірка тематичних постів, які були написані під час карантину весною 2020. Це наш спогад про перші кроки, з яких почався тернистий шлях до створення Ранчо.

 

КОНЦЕПЦІЯ

Новий табір не може втратити гарне ім’я «Едельвейс». І не втратить :) Ім’я йому – Ранчо «Едельвейс». Отже – концепція.
На Ранчо «Едельвейс» буде мешкати різне населення: мирні жителі, індіанці, ковбої, джедаї, лунатики.

Це населення – діти. Але ще є ми: Шериф, Вождь, Шаман, Дарт Вейдер, Буффало, Покахонтас, Принцеса Лея, Рейнжери… Фантазії на імена у нас вистачить, це точно. Кожна група населення буде жити в своєму кварталі згідно з традиційними видами проживання в історії та літературі. Квартали будуть ВІДРІЗНЯТИСЯ ВИДОМ ОСЕЛІ. А які види будуть – поки інтрига :)

Для нормального життя Ранчо треба мати інфраструктуру. Що це таке?

  • офіс Шерифа та салун;
  • поле для міні футболу;
  • баскетбольна площадка;
  • волейбольний майданчик;
  • басейн;
  • комплекс для воркауту;
  • полігон для луків;
  • полігон для гвинтівок;
  • смуга перешкод з грязьовим басейном :) 
  • полігон для пейнтболу та арчерібатлу;
  • теплиця для травоведення;
  • обсерваторія;
  • майстерні для занять з глиною, деревом тощо;
  • сцена для вистав і концертів;
  • шість костровищ;
  • великий мотузковий екстрім-парк з тролеєм;
  • скеледром (високий з різними маршрутами).

На канікулах на Ранчо будуть жити діти, а після – дорослі. Адже дорослі теж діти, але багато хто про це просто забув. Будемо нагадувати :)

 

ПРО МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ

Новий табір будується в Сколівському районі (не в населеному пункті) з північної сторони Національного Парку «Сколівські Бескиди».

До м. Сколе – 7 км, до найближчого села Корчин – 2 км, до траси – 2 км. До найближчої дороги, по якій майже немає руху – 300 м. Територія нового табору – 1 га + прилеглий ліс. Наша галявина закрита лісом на 60% по периметру, що є природним кордоном. Для прикладу – територія «Шале Едельвейс» і «Дачі Едельвейс» – по 0,2 га. Місце саме по собі дуже красиве, з усіх сторін тільки гори. З галявини не проглядається жодної рукотворної споруди та немає жодних сусідів 🙂  Орієнтація по сторонах світу – лісиста частина з півночі, відкрита – з півдня. Так що протягом всього дня – сонячно.

Це місце я для себе прозвав «Золотим Трикутником». Від нас до основних визначних пам’яток району рукою подати – все в пішій доступності:

  • скелі Довбуша – 15 км;
  • водоспад Кам’янка – 9 км;
  • водоспад Гуркало – 7 км;
  • гора Парашка – 13 км;
  • скельна фортеця Тустань – 18 км;
  • річка Стрий – 2 км;
  • річка Опір – 2 км;
  • старт рафтингу на річці Стрий – 3 км;
  • свердловина з лікувальною мінеральною водою – 1 км.

Картинки – скріншоти гугловських карт і фото з коптера.

 

ПРО ПРОЕКТУВАННЯ ТАБОРУ

Дитячі табори існують вже більше ста років. І вони були, є і будуть при будь-якій владі або економічній кризі. Дітей «відпочивати» треба, розвивати треба, знання і традиції передавати треба.

Я в дитинстві був «таборовою» дитиною, хоча перша в житті зміна була «плаксива». Моє дитинство пройшло в радянських таборах, побудованими за радянськими стандартами з урахуванням радянської ідеології. Потім я виріс, займався різними бізнесами і багато, дуже багато подорожував. У підсумку, 13 років тому, дитячі мрії та пам’ять про людей, які вплинули на моє становлення, привели мене до створення свого дитячого табору.

«Шале Едельвейс» – це адаптація готелю до параметрів дитячого відпочинку. Так, була побудована інфраструктура активностей і т. д., але це була лише адаптація. І так само робили всі табори країни – адаптували готелі або старі радянські табори під сучасні реалії.

У проектуванні нового табору ми повинні були врахувати радянський і особистий досвід, бажання дітей та їх батьків. Ми постійно спілкуємося з дітьми поза змінами і знаємо точно, чого вони хочуть. Так само ми спілкуємося з вами – батьками, і зараз ми врахували практично всі побажання.

Так само в проектуванні допомогли мої подорожі по світу. Був врахований досвід американських (багато їх таборів мають 100-130-річну історію), європейських, азіатських та африканських дитячих таборів (так, в Африці теж є дитячі табори) . На жаль, на моїй пам’яті дитячі табори не будувалися. І досвіду їх побудови та проектування в архітекторів і проектувальників немає. Досвід є, а що дітям треба, вони не знають. Табір, який зараз будується, – це четверта, але вже остаточна реінкарнація ідеї. За двома попередніми навіть починалося проектування, але щось мене зупиняло… Пазл не складався в загальну картину.

Але під час осінньої зміни в Японії, біля Священної Гори Фудзі, пазл склався і відразу по поверненню закипіла робота…

 

ПРО ГЛЕМПІНГ

У процесі роздумів, яким повинен бути табір в плані будівель, я перебирав багато варіантів. Радянський варіант корпусів відразу був відкинутий. Табір-готель, табір-турбаза? Всі варіанти були не до душі. До душі були африканські лоджи, з їх колоніальною атмосферою та комфортом. Ті, які в Національних парках. Але ми не Африка. І, як я вже писав вище, одне місце біля Фудзі-сану в Японії поставило крапку у вирішенні питання.

Сьогодні я не буду розповідати, з яких будівель складатиметься табір, але дам невеличку підказку 🙂. Коли табір буде закінчений, то він концептуально буде першим в Україні ГЛЕМПІНГОМ.

Поняття глемпінга офіційно з’явилося в 2005 році в Англії. А де ще – найбільша колоніальна держава з багатовіковою культурою освоєння нових земель. І культурою освоєння в комфортних умовах. Якось я бачив англійців в Кенії, які йшли з великим караваном портерів, які несли все, аж до крісел-качалок та білосніжних скатертин і кришталю. Коротше: глемпінг, це гламурний кемпінг, коли з’єднання з природою відбувається не в холодному наметі у вологому спальнику, а з усіма зручностями, комфортом і шармом місця тимчасового проживання.

Хоча цей термін з’явився зовсім недавно, культура глемпінга йде глибоко в століття. Виїзні поселення будь-якого Середньовічного короля (будь то війна або полювання), освоєння Дикого Заходу, колонізація Індії та Африки, освоєння Австралії – всюди присутній глемпінг. Навіть розбірний будиночок Амундсена під час підкорення Південного Полюса можна назвати глемпінгом. Ось і ми пішли цим шляхом – створити максимально комфортні умови для дітей, але внесли в місце їх проживання гламур і шарм першовідкривачів!